Pěnová výplň vytvarovaná přesně podle zabalených produktů

Pěnové sáčky

Pěnové sáčky jsou určeny k ochraně zboží během přepravy. Pěnové sáčky jsou naplněny takovými látkami, které když se promíchají (dojde k chemické reakci), vytvoří se pevná hmota (pěna), která chrání zboží, které v ní leží. Pěnové sáčky jsou dostupné v různých velikostech pro menší a středně velké zásilky. Jedná se o jeden z nejodolnějších výplňových materiálů.

Jak to funguje

Funguje to tak, že si připravíte kartonovou krabici, do které chcete zabalit zboží. Pěnový sáček si vedle krabice aktivujete pomocí opakovaného střídavého stisknutí dvou označených bodů na sáčku. Tím prasknou dvě bubliny s aktivními látkami uvnitř sáčku a začne chemická reakce, kdy začne vznikat pěna.

Pěnové sáčky třech velikostí.

Právě v tomto čase narůstání pěny se do sáčku vloží předmět, který má pěna během přepravy chránit. Pěna je ještě několik vteřin mírně tvarovatelná. Pak tato pěna v sáčku ztuhne a kopíruje tvar vloženého předmětu, čímž ho chrání – předmět se v krabici následně nepohybuje a nehrozí tak poškození vlivem nárazů.

Když chcete zboží chránit dokonale, můžete použít ještě druhý sáček shora, čímž předmět perfektně ochráníte. Krabice se zavře a může se odeslat. Případně je možné u menších předmětů, které se obalí sáčkem téměř kompletně, použít k uzavření poslední strany jiný výplňový materiál (několik vrstev bublinkové fólie, kartonovou střiž apod.). Vždy ale záleží na konkrétním předmětu, použité krabici apod.

Předměty bezpečně zabalené do pěnových výplňových sáčků

Kdy použít pěnové sáčky?

Tato expanzivní pěna, které říkáme pěnový sáček, se nejčastěji používá k bezpečné přepravě nejrůznějšího křehkého zboží, elektrických přístrojů, uměleckých předmětů, sanitárního zboží, průmyslových komponentů, svítidel, zdravotnických přístrojů, autodílů, ale také pro výrobky nepravidelných tvarů nebo pro cokoliv, co chcete v krabici raději zafixovat. Pěna dokonale obklopí zabalený předmět, ale po doručení jej můžete úplně lehce vytáhnout. K použití není potřeba žádné vybavení, stačí si přečíst jednoduchý návod. Výměnou za vyšší pořizovací cenu sáčků získáte vysoce spolehlivý výplňový materiál.

Pěnové sáčky v kombinaci s kartonovými krabicemi vám levně zajistí bezpečnou přepravu jakýchkoliv menších křehčích předmětů.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *