VÝPLŇOVÉ MATERIÁLY

Různé materiály, velikosti, stroje.

Výplňové materiály do krabic

Primární funkcí výplňových materiálů je ochrana zboží během přepravy a skladování. Výběr je poměrně široký, záleží na konkrétním produktu, který je potřeba balit (jeho velikosti, materiálu, odolnosti). Jako výplň se mohou používat různé materiály v různých formách – fólie (vzduchové polštářky), papír (mačkaný papír, kartonová střiž), polystyren (fixační tělíska, polystyrenová drť).

Co umíme

Nabízíme jak hotové výplňové materiály, které je možné ihned použít, tak i stroje a k nim určené materiály, ze kterých teprve vznikne finální výplňový materiál.

  • vzduchové polštářky (různé tvary a rozměry)
  • mačkaný papír
  • kartonová střiž
  • polystyren (extrudovaná fixační tělíska, polystyrenová drť)
  • výplňové pěnové polštářky
  • stroje na vzduchové polštářky (3 varianty) – možnost pronájmu
  • stroj na mačkaný papír
  • stroje na výrobu kartonové střiže (2 varianty) – možnost pronájmu
Různé druhy výplní vhodné pro použití v zásilkách
Stroj na vzduchové polštářky

Vzduchové polštářky

Vzduchové polštářky jsou pružné, takže ochrání zboží proti nárazům a vibracím. Zároveň mají vysoký stupeň zatížitelnosti (až několik desítek kg). Dalšími výhodami jsou minimální hmotnost, bezprašnost, možnost opakovaného použití a odolnost vůči vlhkosti. 

Dostupné tvary: polštářky (šířka 20 cm, perforace po 10, 13, 15 nebo 20 cm), tube (šířka 40 cm, perforace 16 cm), bubble (šířka 40 cm, perforace 32 cm), quilt (šířka 40 cm, perforace 20 cm).

Pokud balíte vyšší počty zásilek, můžete zvážit plnicí stroj na vzduchové polštářky. Na výběr jsou 3 variantyzákladní model s rychlostí 4 m polštářků / min, střední model s rychlostí 8 m / min a nejvýkonnější stroj s rychlostí 25 m / min. Pokud si začnete polštářky plnit sami, namísto kupování již naplněných polštářků, ušetříte také značný skladový prostor. 

Stroje na plnění vzduchových polštářků po domluvě i pronajímáme. Pro individuální nabídku nás kontaktujte.

Kartonová střiž

Kartonová střiž představuje smysluplné využití pro kartony, které již nemohou posloužit je svému původnímu účelu, ať už se jedná o krabice nebo proklady. 

Pomocí skartovacího stroje je karton nařezán na tzv. kartonovou střiž. Díky integrovanému noži, který seřízne karton na šíři 40 cm je možné skartovat kartony libovolné šíře. 

U tohoto stroje nabízíme také možnost zapůjčení pro případ, že potřebujete pouze jednorázově vyskartovat nahromaděné kartony, nebo si třeba tento stroj vyzkoušet, jestli vám bude vyhovovat. 

Při zapůjčení se skládá vratná záloha 10 000 Kč bez DPH (12 100 Kč bez DPH). 

Půjčovné je 3 500 Kč bez DPH (4 235 Kč vč. DPH) / 7 dní, popř. 9 000 Kč bez DPH (10 890 Kč vč. DPH) / 30 dní

Doprava stroje se počítá individuálně. 

Stroj na skartování kartonu
Předměty bezpečně zabalené do pěnových výplňových sáčků

Výplňové pěnové sáčky

Pěnové sáčky se používají jako výplň do krabic při balení křehkých předmětů a také předmětů s nepravidelnými tvary

Sáčky jsou naplněny látkami, po jejichž aktivaci (promíchání) se vytvoří pevná pěna, která se během nabývání vytvaruje přesně podle baleného předmětu (pěna je několik sekund tvarovatelná). Druhým sáčkem se vytvoří druhá polovina obalu, která ochrání předmět z druhé strany a vytvoří tak velmi bezpečný a odolný obal. 

Pěnové sáčky jsou dostupné v několika velikostech. V případě zájmu o polštářky nebo o prezentaci sáčků přímo na Vašich produktech nás kontaktujte a domluvte si schůzku s naším obchodním zástupcem.

Mačkaný papír

Mačkaný papír je další z řady výplní krabic. Hlavní funkcí je zamezení posunu zboží v krabici a také vytvoření deformačních zón v krabici. 

Mačkaný papír je ekologický výplňový materiál – je vyroben z recyklovaného materiálu, je opakovaně použitelný a po použití plně biologicky odbouratelný. 

V naší nabídce jsou aktuálně 2 varianty mačkaného papíru:

  • mačkaný papír v boxu – papír se vytahování z kartonového boxu mačká a je tak připraven k použití.
  • skládaný výplňový papír pro použití ve stroji na výrobu mačkaného papíru. Stroj je vhodný na každé pracoviště s vyšší spotřebou papíru. Dávkování se snadno ovládá nožním pedálem. Rychlost stroje je 85 m papíru za minutu!
Mačkaný papír na balení

Kontaktní formulář