Poštovní krabice s otevřeným víkem

Jaké krabice použít na zasílání?

K zasílání zboží nebo jiných zásilek se nejčastěji používají kartonové krabice. Na výběr máte různé velikosti a také typy konstrukcí. Případně si můžete nechat i vyrábět krabice na míru. V praxi se dají krabice k zasílání rozdělit do tří skupin – běžné 3-vrstvé nebo 5-vrstvé kartonové krabice s klopami, poštovní krabice a rychlouzavírací krabice. Všechny tyto typy a mnohem více dalších krabic a obal naleznete u nás na e-shopu.

Klopová krabice na malé zásilky

Klopové krabice

Kartonové krabice z 3-vrstvé lepenky jsou levné a jednoduché. Po doručení si je složíte, naplníte zbožím, případně i něčím, co zboží chrání proti nárazům (viz výplňový materiál), a nakonec krabici zalepíte lepicí páskou. Velikost si samozřejmě vyberete podle svých potřeb. Pro zvýšení ochrany zboží nebo pro těžší předměty je možné použít také pevnější 5-vrstvé krabice. Běžné kartonové krabice jsou nejlevnější variantou, ale s balením do nich je (oproti třeba rychlouzavíracím krabicím) více práce.

Poštovní krabice s otevřeným víkem

Poštovní krabice

Speciální poštovní krabice jsou také kartonové, ale nemusíte u nich přelepovat klopy na dně krabice, před odesláním stačí pouze přelepit odklápěcí víko na horní straně krabice (běžně používané jsou 3 typy zavíraní víka). Poštovní krabice jsou navíc pevnější než běžné krabice, protože mají speciální skládací konstrukci. Běžně dostupné jsou hnědé i bílé poštovní krabice.

Rychlouzavírací krabice různých velikostí na balení zásilek

Rychlouzavírací krabice

Nejrychlejší balení budete mít za pomoci rychlouzavíracích krabic. Rozhodně se vyplatí si je nakoupit v případě, že odesíláte balíky hodně často. Tady nepotřebujete žádnou lepicí pásku, krabice se totiž uzavírají pomocí samolepícího proužku. Otevření krabice je zjednodušeno odtrhovacím proužkem, takže je to příjemnější i pro adresáta. Celkově se s rychlouzavíracími krabicemi balí zásilky jednoznačně nejrychleji, nicméně jsou o něco dražší než běžné nebo poštovní krabice.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *